Co zrobić w przypadku awarii kasy fiskalnej?

Jeżeli prowadzisz działalność, która jest obłożona obowiązkiem używania kasy fiskalnej, to powinieneś wiedzieć, jak należy się zachować w razie jej awarii.

Zgodnie z zapisami prawa, jeżeli kasa jest niesprawna, to nie ma możliwości, by ewidencję sprzedaży prowadzić w innej formie (np. zapisując ją w komputerze czy na kartce). Tak więc, świadczenie usług czy sprzedaż towarów, powinny być wstrzymane. Jest jednak sposób na ominięcie tego ograniczenia. Przyjęcie zlecenia, z odsunięciem czasu dostawy bądź realizacji do momentu naprawy usterki, jest sposobem na zachowanie ciągłości obsługi.
Co ważne, podatnik nie powinien w takim przypadku przyjmować zaliczek, dokonywanych na poczet wspomnianych dostaw. Innym wyjściem jest również zaopatrzenie się w rezerwową kasę rejestrującą. Rozwiązanie to jest szczególnie ważne w przypadku, gdy nie da się odroczyć dostarczenia zamówionych towarów czy usług a przestój w obsłudze klienta, będzie zaburzał płynność finansową działalności. Brak właściwej ewidencji może skutkować grzywną.
Satysfakcja klienta

To dla nas najwyższa wartość. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by świadczone przez nas usługi zawsze pozostawały na najwyższym poziomie.

Dowiedz się więcej