Odliczaj Vat przy zakupie paliwa

Prowadzisz własną działalność gospodarczą i używasz samochodu do celów prywatnych oraz służbowych?

Czy wiesz, że możesz odliczać połowę, kwoty podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z jego eksploatacją? W zakres ten, od połowy 2015 roku wchodzi także podatek naliczany przy zakupie paliwa. Dotychczas przywilej taki należał wyłącznie do samochodów powyżej 3,5 t, które były wykorzystywane do celów służbowych. Zmiany w przepisach dały możliwość znacznie szerszej elastyczności w zakresie generowania kosztów działalności firmy.

W przypadku, gdy posiadasz samochód, który wykorzystujesz wyłącznie do celów służbowych swojej firmy, to masz możliwość odliczenia 100% wartości podatku VAT także z paliwa. Ale jak udowodnić fakt nieużywania pojazdu do celów prywatnych. Określają to różne procedury, akceptowane przez organy podatkowe i sądy administracyjne (np. umowa z pracownikiem o zakazie użytku pojazdu do celów prywatnych, ewidencja przebiegu czy karty paliwowe monitorujące ilość zużytego paliwa).

Satysfakcja klienta

To dla nas najwyższa wartość. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by świadczone przez nas usługi zawsze pozostawały na najwyższym poziomie.

Dowiedz się więcej